Andrzej Chochół urodził się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w rodzinie o tradycjach muzycznych. Jako kilkunastoletni chłopiec zaczął poważnie traktować naukę gry na gitarze. Swą muzyczną pasję rozwija do dnia dzisiejszego.
Powstanie zespołu Stan d’Art
Rok 1983 stał pod znakiem grupy Stan d’Art. Jego założycielami byli Andrzej i jego kolega ze studiów Darek Galon. Do zespołu zaprosili Włodzimierza Kiniorskiego, Mariana Zycha i Leszka Dziarka.
Grupa koncertowała w całej Polsce. Stawała się coraz lepiej rozpoznawalna, osiągając wysokie oceny zarówno krytyków, jak i publiczności.
W roku 1985 Stan d’Art zdobył I nagrodę na Festiwalu Krzysztofa Komedy w Warszawie, a w 1986 roku Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Nowoczesnego „Jazz nad Odrą”.
Violin Meeting, Space Shuttle, Asocjacja Andrzeja Przybielskiego, Teatrem Performer. Występował też z wieloma znanymi muzykami m.in. Krzysztofem Ścierańskim, Aleksandrem Koreckim, Henrykiem Gembalskim, Januszem Smykiem, Jorgosem Skoliasem, Bernardem Maselim, Michałem Zduniakiem, Adamem Wendtem, Januszem Janiną Iwańskim, Ewą Urygą.
Rozwój kariery solowej
Muzyk ten odkrywa swoją wiedzę, umiejętności i wrażliwość muzyczną (…) serwuje ciekawie zaaranżowane, przyjemne granie, gdzieś pomiędzy Sternem, Stingiem, Spyro Gyra i Methenym a Bensonem. (…) Płyta Chochół Cooperation stanowi bardzo interesujący dokument muzyczny gitarzysty, którego powinniście poznać …
Wspomniana płyta otrzymała bardzo wysokie notowania – cztery gwiazdki.
Działalność pedagogiczna
Andrzej od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną, kształcąc i kierując rozwojem wielu młodych, niejednokrotnie dziś już znanych muzyków.
- Marek Motylski (perkusja) – doskonały i wszechstronny perkusista młodej generacji, od lat związany z zespołem Andrzeja Chochoła, były członek zespołu MAFIA, z którym występował na koncertach estradowych i nagraniach płytowych, koncertował z K.A.S.A., Big Band Katowice, muzyk sesyjny.
- Grzegorz „Ornette” Stępień (gitara basowa) – koncerty z Krystyną Prońko, Aleksandrem Koreckim, K.A.S.A. i Odziałem Zamkniętym.
- Wojtek Kidoń (konga) – współpracował z Enrique Iglesiasiem, Krystyną Prońko, Rafałem Brzozowskim, Czesławem Mozilem, Tomkiem Torresem, Bartkiem Grzankiem, Markiem Kościkiewiczem, Edytą Górniak, Markiem Piekarczykiem.
Jako główny specjalista d/s muzyki w MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, Andrzej Chochół otrzymał w 1991 roku nagrodę Wojewody Kieleckiego za wkład wniesiony w tworzenie życia kulturalnego Kielecczyzny oraz w 1999 roku z rąk prezydenta Ostrowca Św. nagrodę za krzewienie kultury w mieście i regionie.
Występy w Polsce i na świecie
- Stan d`Art – Undegrajdoł
- Zdu-Bop – Tańce Zdubopskie (M. Zduniak, H. Gembalski)
- Orkiestra Świętokrzyska – Gospodarstwo Artystyczne OŚ (A. Przybielski, R. Nowakowski)
- Orkiestra Dni Naszych – Loveland (J. Kobyliński)
- Canto – Jesteśmy mgłami (R. Góra, K. Jankowska)
- Andrzej Chochół – Piosenki dla niegrzecznych dzieci (M. Ślusarska, J. Motylska, J. Gwardecki)
- Natural Beat Band & Andrzej Chochół
- Studium Instrumentów Etnicznych – 3.5.7 (P. “Stiff” Stefański)
- KGBand – Mira Na Obu Brzegach Tęczy (K.J.Krawczyk, G. Łobaszewska)
W październiku 2008 roku termin jubileuszowych Zaduszek Jazzowych zbiegł się z wydaniem i promocją płyty Here We Go. Płyta ta, nagrana w smooth-jazzowym stylu z muzykami z grupy Funk Collective (Bartek Abramowicz, Christian Broniarz, Grzegorz Poliszak, Marek Matwiejczyk, Dorota Broniarz) oraz specjalnym gościem – Billem Evansem (USA) – spotkała się z natychmiastowym zainteresowaniem słuchaczy.
Na uwagę zasługuje również współpraca z wokalistką Mirą Kubasińską, dla której Andrzej stworzył większą formację, a także występował z nią w duecie.
Instrumenty
Andrzej używa różnych instrumentów, choć najbardziej przywiązany jest do gitar Fender Telecaster, Gibson ES-335 oraz Gibson ES-175D. Wzmacniacze z jakich korzysta to Fender Twin Reverb i Mesa Boogie Heartbreaker.